تاريخ : پنجشنبه بیستم آبان ۱۳۸۹ | 20:30 | نویسنده : مجتبی
در این پست قصد دارم طریقه قرار دادن زیرنویس رو به همراه فیلم ها و در کل، فایل های تصویری را شرح بدهم. در کل فایل های زیرنویس با فرمت های متعدد متنی از قبیل sub، srt، یا txt باشد. به هر صورت باید فایل متنی زیرنویس را در اختیار داشته باشید. از آنجایی که ساختن این جور فایل ها کار سخت و زمان بری است بهتر است فایل را دانلود کنید. برای دانلود می توانید به این سایت ها مراجعه کنید:

1.www.subscene.com

2.www.subtitlesource.org

3.www.opensubtitles.org

4.www.zirnevis.com

اولین سایت بهتربن گزینه است چون هم زیرنویس های فارسی و هم زیرنویس های انگلیسی را دارد. از بین فایل های موجود، آن فایل را انتخاب کنید که توضیحات مرتبطش با فایلی که شما دارید بخواند. مثلا اگر فیلم شما دو بخش (مثلا دو سی دی) است، فایل دو بخشی را بگیرید یا اگر فرمت ویدئو شما avi است شما فایل RiP شده را بگیرید.

در مرحله بعد، باید فایل ویدئو شما و فایل زیرنویس هم نام باشند. با استفاده از گزینه Rename در منوی راست کلید ، فایل ها را همنام کنید. بعد از اینکار، باید از نرم افزار پخش خود را انتخاب کنید. اگر نمی خواهید نرم افزار اضافی دانلود کنید باید از KM Player یا Jet-Audio استفاده کنید. اگر به Windows Media Player علاقه دارید باید فایل Direct Vobsub را از این آدرس دانلود کرده و نصب کنید.

پس از این کار، همه چیز آماده است و در صورت داشتن فایل متنی درست و مناسب، شما باید قادر به دیدن زیر نویس ها باشید.